top of page
  • Forfatters billedeadmin

100-års jubilæum fejres i maj

Hirtshals Boldklub fylder i år 100 år, og det skal fejres i stor stil. Festlighederne vil blive afholdt d. 20. - 23. maj 2020.

Det umiddelbare program ser således ud:


ONSDAG 20/5 - SKOLEFODBOLD

Skolecenter Hirtshals inviteres på Stadion til en dag i fodboldens tegn. Det bliver vildt sjovt!


TORSDAG 21/5 - FIRMAFODBOLD

Kommunens bedste arbejdsplads? Vi afholder udendørs firmafodboldturnering, hvor lokalområdets skarpeste virksomhed skal findes!


FREDAG 22/5 - STORE KAMPDAG

Store Kampdag på Schlie Arena. Både vores ungdoms- og seniorhold spiller hjemme og vi laver en fed kulisse omkring kampene.


LØRDAG 23/5 - ALL-STAR, RECEPTION OG FEST

Dagen starter med All-Star kampe, hvor tidligere spillere igen vil snøre støvlerne. Efterfølgende afholdes der jubilæumsreception og vi slutter fejringen af med et brag af en fest lørdag aften. Indbydelse hertil udsendes senere!


20. - 23. maj afholder Hirtshals Boldklub jubilæumsdage i anledning af klubbens 100-års fødselsdag. Det bliver 4 dage med festligheder for hele byen, som selvfølgelig er inviteret til at komme forbi og deltage i fejringen af vores fantastiske klub. Det bliver stort - vi ses...

Comments


bottom of page