top of page
  • Forfatters billedeadmin

Bestyrelsen har konstitueret sig men søger ny formandHirtshals Boldklub søger ny bestyrelsesformand til at afløse Jesper Vandsted, der har besiddet posten de seneste 10 år. Det står klart efter bestyrelsen har konstitueret sig ovenpå klubbens generalforsamling d. 28. februar 2023. Der er lavet aftale med Jesper om, at han vil fungere som formand indtil hans afløser er plads eller indtil næste generalforsamling. Jesper vil fremadrettet fokusere på arbejdet med den nye HH Cup samt sponsorater.

I en ny bestyrelsesformand søger klubben en person der har tid, gåpåmod, er ansvarsfuld og struktureret og vil være med på den udviklingsrejse, som klubben netop er ved at igangsætte. Arbejdet som bestyrelsesformand indebærer månedlige bestyrelsesmøder samt at være den ledende figur i en efterhånden rutineret og kompetencefyldt bestyrelse, der pt. består af 8 medlemmer. Derudover er det naturligvis altafgørende, at man kan samarbejde ikke blot i bestyrelsen, men også med klubbens ansatte og frivillige trænere/ledere, der er kernen i Hirtshals Boldklub.

Posten som bestyrelsesformand er ikke-lønnet.

Bestyrelsen er konstitueret som følgende:

Fungerende Formand : Jesper Vandsted ( mobil 24822680 )

Næstformand : Martin Eriksen ( mobil 21449085 )

Kasserer : Jan Dige Fjerritslev ( mobil 20612643 )

Sekretær : Mads Ladefoged Andersen ( mobil 60935914 )

Medlem : Kim Guldborg Bærentsen ( mobil 52509199 )

Medlem : Nikolaj Andersen ( mobil 22878320 )

Medlem : Jesper Therkelsen ( mobil 27216971 )

Medlem : Anders Holm Schlie ( mobil 23687475 )

Ved interesse i posten som bestyrelsesformand, er man yderst velkommen til at kontakte ovenstående bestyrelsesmedlemmer.

Med venlig hilsen Bestyrelsen Hirtshals Boldklub

Commentaires


bottom of page